O společnosti

Společnost AGROMEGA spol. s r.o. je rodinná firma založená v roce 1995. Zaměřujeme se na dodávky technologických linek nebo samostatných strojů a zařízení pro zpracování osiv, zrnin a jiných sypkých materiálů.

Problematikou moření a posklizňové úpravy osiv se však zabýváme více jak 30 let. Během této doby jsme získali mnoho zkušeností a poznatků. Našim zákazníkům tak nabízíme kvalitní technologické řešení od prvotního návrhu, přes vypracování projektu a výrobu, až po montáž a uvedení do provozu. Při realizacích spolupracujeme s předními výrobci daných technologií (strojů) a ověřenými dodavateli.

Na počátku své činnosti společnost zajišťovala dodávky na území České republiky. Později se aktivity rozšířily i na jiné oblasti zemědělské výroby a do jiných států jako např. Německo, Francie, Polsko, Slovensko,Maďarsko, Rumunsko, Litva, Ukrajina, Kyrgyzstán a jiné.

Od roku 1997 měla firma výhradní zastoupení pro prodej šlechtitelské mechanizace firmy Hege Maschinen GmbH v České a Slovenské republice. Po zakoupení firmy HEGE Maschinen GmbH rakouskou firmou Wintersteiger GmbH (nyní Wintersteiger AG, www.wintersteiger.com) se koncem roku 2000 stala autorizovaným prodejcem strojů obou firem na českém trhu.

V roce 2001 přibyla další aktivita - dodávky a servis technologických souborů pro zpracování sladu zahrnující čističky sladovnického ječmene, triéry, odkličovačky, dopravní cesty apod. od firmy Schmidt-Seeger GmbH - dnes Bühler.

V roce 2004 jsme vyvinuli a vyrobili první modulovou mořičku osiv ROTOSTAT COMPACT®. Naše stroje osazujeme pouze vysoce kvalitními komponenty a součástkami s ohledem na jejich dlouhou životnost a spolehlivost. Využíváme nejmodernější technologie tak, aby naše mořičky osiv ROTOSTAT COMPACT® odpovídaly potřebám zákazníků a požadavkům na vysokou kvalitu moření.

V roce 2006 jsme úspěšně prošli certifikačním procesem a získali tak ISO 9001.

Naše společnost dále zástupuje firmu Verbruggen Emmeloord B.V. (Holandsko, www.verbruggen.nl ), která je vedoucím výrobcem paletizačních zařízení a dopravních systémů pro zemědělství, průmysl a výrobky uložené v pytlích, bedýnkách nebo krabicích. Tato společnost se v roce 2010 stala vlastníkem firmy Pro-Pak International BV z Holandska (www.propak.nl), která se více než 30 let specializuje na manipulační vybavení pro brambory, cibuli, mrkev a další zemědělské produkty.

Od počátku založení naše společnost spolupracuje a zastupuje firmu WESTRUP A/S (Dánsko, www.westrup.com). Její vznik se datuje do roku 1958 a od té doby se specializuje na výrobu strojů pro úpravu semen, obilovin a pro zpracovatelský průmysl jako jsou např. předčističky, čističky, laboratorní technika atd.

Mezi naše přední zákazníky lze zařadit např. významné nadnárodní chemické koncerny, řadu předních semenářských společností a zpracovatelů produktů rostlinné výroby, sladovny, pivovary, české univerzity a vysoké školy. Dále výzkumné ústavy, šlechtitelské stanice a rovněž i společnosti mimo rostlinou výrobu. Stejně tak je s našimi službami a dodávanými stroji spokojena celá řada menších firem a družstev.

Kromě prodeje zmíněných strojů a zařízení provádíme kontrolní testování mořiček osiv, opravy a repase strojů.

Pro Vás, naše zákazníky, chceme být dlouhodobými partnery a nabízet Vám takové služby, abyste se nemuseli o nic starat. Stačí nám sdělit svůj záměr a požadavky a o vše ostatní se již postaráme my.

Hledáte-li spolehlivého partnera pro Váš investiční záměr, obraťe se na nás. Nabízíme Vám komplexní služby pro zajištění jeho realizace a dlouhodobý spolehlivý provoz:

 • Profesionální přístup a odborný předprodejní/poprodejní poradenský servis.
 • Zajištění kompletního řešení projektů na klíč:
  • zaměření-návrh
  • vypracování kompletní projektové dokumentace (včetně elektro, statických výpočtů, hlukových studií atd.)
  • dodávky strojů a zařízení, ocelových konstrukcí, elektroinstalace
  • stavební práce
  • montáže strojní a elektro
  • uvedení do provozu/zaškolení obsluhy
  • zkušební provoz
  • nutná měření a zkoušky pro kolaudaci a provoz
 • Záruční/pozaruční servis a dodávky náhradních dílů na kompletní dodávaný sortiment, ale i na stroje a zařízení jiných výrobců.
 • Smluvní servis, periodickou údržbu, opravy a repase strojů.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. více informací Méně informací