O nás

Společnost AGROMEGA spol. s r.o. je rodinná firma založená v roce 1995. Založení společnosti navázalo na letité zkušenosti pracovníků z národního podniku OSEVA - technický rozvoj v Litomyšli, který v minulosti zajišťoval technické a technologické potřeby tehdejšího semenářského koncernu OSEVA s. p.
Jedním z tehdejších společníků byla firma HMD stojírna s.r.o. Litomyšl (respektive její zakladatelé) - mimo jiné výrobce mořiček osiv ROTOSTAT, kdy společnost AGROMEGA byla jejím smluvním obchodním zástupcem. 

Zaměřujeme se na dodávky technologických linek nebo samostatných strojů a zařízení pro zpracování osiv, zrnin a jiných sypkých materiálů.
Na počátku své činnosti společnost AGROMEGA zajišťovala dodávky na území České republiky. Později se aktivity rozšířily i na jiné oblasti zemědělské výroby a do jiných států jako např. Německo, Francie, Polsko, Slovensko,Maďarsko, Rumunsko, Litva, Ukrajina, Kyrgyzstán a jiné.

V roce 2004 jsme vyvinuli a vyrobili první modulovou mořičku osiv ROTOSTAT COMPACT®. Naše stroje osazujeme pouze vysoce kvalitními komponenty a součástkami s ohledem na jejich dlouhou životnost a spolehlivost. Využíváme nejmodernější technologie tak, aby naše mořičky osiv ROTOSTAT COMPACT® odpovídaly potřebám zákazníků a požadavkům na vysokou kvalitu moření.

Mezi naše přední zákazníky lze zařadit např. významné nadnárodní chemické koncerny, řadu předních semenářských společností a zpracovatelů produktů rostlinné výroby, sladovny, pivovary, české univerzity a vysoké školy. Dále výzkumné ústavy, šlechtitelské stanice a rovněž i společnosti mimo rostlinou výrobu. Stejně tak je s našimi službami a dodávanými stroji spokojena celá řada menších firem a družstev.

Kromě prodeje strojů a zařízení zajišťujeme také jejich servis, opravy a repase nebo kontrolní testování mořiček osiv.

Našim zákazníkům nabízíme kvalitní technologické řešení od prvotního návrhu, přes vypracování projektu a výrobu, až po montáž a uvedení do provozu. Při realizacích spolupracujeme s předními výrobci daných technologií (strojů) a ověřenými dodavateli.
Pro Vás, naše zákazníky, chceme být dlouhodobými partnery a nabízet Vám takové služby, abyste se nemuseli o nic starat. Stačí nám sdělit svůj záměr a požadavky a o vše ostatní se již postaráme my.

Hledáte-li spolehlivého partnera pro Váš investiční záměr, obraťe se na nás. Nabízíme Vám komplexní služby pro zajištění jeho realizace a dlouhodobý spolehlivý provoz:

 • Profesionální přístup a odborný předprodejní/poprodejní poradenský servis.
 • Zajištění kompletního řešení projektů na klíč:
  • zaměření-návrh
  • vypracování kompletní projektové dokumentace (včetně elektro, statických výpočtů, hlukových studií atd.)
  • dodávky strojů a zařízení, ocelových konstrukcí, elektroinstalace
  • stavební práce
  • montáže strojní a elektro
  • uvedení do provozu/zaškolení obsluhy
  • zkušební provoz
  • nutná měření a zkoušky pro kolaudaci a provoz
 • Záruční/pozaruční servis a dodávky náhradních dílů na kompletní dodávaný sortiment, ale i na stroje a zařízení jiných výrobců.
 • Smluvní servis, periodickou údržbu, opravy a repase strojů.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. více informací Méně informací