Vodní žací stroj ESO-X5

AGROMEGA

Vodní žací stroj ESO-X5 se skládá z člunu, motoru, převodového mechanismu, hnacího zařízení, žacího ústrojí, navijáku, sedačky, řídícího a ovládacího mechanismu, krytů a zábradlí.

Člun tvoří kostra svařená z ocelového uzavřeného profilu a plášť z ocelových plechů, kterou jsou na bocích a na dně prolisované. Pro snadné uchycení stroje na zvedací zařízení jsou na člunu závěsná oka.

Motor - dieselový čtyřtakt s přímým vstřikem paliva. Chlazení vzduchem do ventilátoru. Tlakové mazání pomocí mech. čerpadla. Odstředivý regulátor otáček. Spouštění motoru el. startérem. Dobíjení akumulátorové baterie. Motor je určen pro těžký provoz.

Převodový mechanismus:

  • Mechanická převodovka - tři převodové stupně dopředu a jeden stupeň zpětného chodu.
  • Mechanická vícelamelová suchá spojka.
  • Převody pohonu pojezdu – dvojitá řetězová kola, řetěz DUPLEX hřídel pohonu lopatkových kol.
  • Převody pohonu žacího ústrojí – dva řetězové převody (jednoduchý řetěz), třecí spojka se středovou pružinou, kloubový hřídel vysouvací (teleskopický), výstředník (klikový mechanismus), těhlice.

Hnací zařízení je složeno ze dvou lopatkových kol, každé s pěti hnacími lopatkami umístěnými na obvodu hnacího kola.

Žací ústrojí tvoří nosná trubka, vedení, svislá a vodorovná prstová žací lišta, naklápěcí mechanismus pro sečení šikmých ploch (břehů).

Naviják slouží ke spouštění a zvedání žacího ústrojí. Skládá se z ručního kola, navíjecího bubnu, lana a vodících kladek (rolen).

Sedačka - odpružená, prostorově stavitelná, s regulací dle hmotnosti obsluhy – strojníka (50 – 120 kg).

Řídící a ovládací mechanizmus:

  • Řídící mechanizmus – tvoří řídící kolo (kormidelní segment – kruh), lanové ovládání kormidelního zařízení, vodící kladky, desková kormidla (2 části), paralelogramový (rovnoběžníkový) mechanizmus propojující obě desky kormidla.
  • Ovládací mechanizmus – je složen ze spojkového pedálu, páčky, lanka, lanovodů, řazení (ruční řadící páky), táhla, pákového mechanismu.
  • Kryty - půlkruhové uzavřené kryty lopatkových kol, ochranný kryt žacího ústrojí (ve tvaru rovnostranného trojúhelníka v horní části),    kryty žacích lišt, kryty řetězových převodů, kryt převodovky a motoru.

Zábradlí umístěné v pravé přední části člunu (trubkové), zabraňuje padání posekaného porostu do člunu. Používá se hlavně při sečení porostu vysokého vzrůstu (rákosu).

Parametr   Hodnota
Hmotnost stroje (bez příslušenství)     940 kg 
Délka   5020 mm
Šířka (bez žací lišty)   1860 mm
Výška (max.)    2000 mm
Záběr žací lišty – max   2460 mm
Hloubka sečení – max   1000 mm
Výkon stroje   0,3 – 1 ha/h  

Nezávazná poptávka

Nezávazná poptávka

Stroj: Vodní žací stroj ESO-X5

Prosím vyplňte své kontaktní údaje. Budeme Vás kontaktovat v co nejbližší době.

Zrušit

Potvrzujeme přijetí nezávazné poptávky

Poptávaný stroj: Vodní žací stroj ESO-X5

Jméno:
Telefon:
E-mail:
Váš dotaz:

Co nejdříve se s Vámi spojíme na Vámi uvedených kontaktech.

Zpět na stránky

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. více informací Méně informací